Aktuality

Zde najdete informace o naší činnosti, termíny pravidelných setkání i zajímavé odkazy. Budeme sdílet pozvánky na brigády, kalendář akcí, a další informace.


VÁNOČNÍ POZDRAV OD STUDÁNKY

Čas letí jako bláznivý… se zpívá ve známé populární písni. Než jsme se pořádně nadechli, máme za sebou další kalendářní rok. U studánky se mimo běžných akcí podařilo díky finanční dotaci obce Vysoký Újezd opravit svod vody a vybudovat pěkné jezírko. Překvapil nás velmi zájem o vodní hrátky především menších návštěvníků. Zvolené podloží dlouho odolávalo kamenům a klackům. Až nakonec plachta povolila. Bude třeba nádržku opravit. Všímavým zrakům neuniklo nové zábradlí za lavičkou. Stále platí, že je místo hojně navštěvované a voda z pramene U Tří habrů oblíbená. Čerstvé testování z října 2023 její kvalitu znovu potvrdilo. Dovolte mi v závěru roku poděkovat za vaši přízeň a těšíme se na vás při Poslední lesní schůzi. Bude se konat v tradičním termínu 30.12.2023 ve 13:00. Krásné Vánoce a pohodový vstup do nového roku 2024.

Spolek Tři habry

Vánoce, vánoce přicházejí... pečete přátelé? My už něco málo také. S cukrovím přichází naše každoroční výzva

 "Pečeme pro Charitu Beroun". 

 Kdo se k nám letos připojí? Předběžně máme domluveno, že darované sladkosti dovezeme nejpozději do 19. 12. 2023. Zájemci mě prosím kontaktujte, Míša Vlasáková, e-mail mv75@seznam.cz.

https://www.facebook.com/groups/httpswww.trihabry.cz/permalink/761042226039644


Do konce roku 2023 zbývá necelý měsíc. 

 30. prosince se můžete těšit na již tradiční Poslední lesní schůzi ;).


Spolek Tři habry předložil v říjnu 2023 ke kontrole kvality vody vzorek ze studánky U Tří habrů. Jak vidíte v protokolu, který jsme obdrželi, voda v naší studánce vyhovuje ve všech sledovaných parametrech. Zároveň bychom chtěli požádat všechny návštěvníky, primárně ratolesti, aby nevhazovali do jezírka kameny, listí, trávu, ani do něj nevstupovali. Mohlo by dojít k poškození podloží.

Děkujeme.

Opravené jezírko
Opravené jezírko

Co nás čeká v roce 2023? 

Jak jsme vás už průběžně v týdnu po Velikonocích informovali, podařilo se vyhrabat a přesunout potřebnou zeminu a navézt štěrk. Do něj pak byly uloženy kameny kolem kapličky a opraveny schody od pramene k sezení. Voda byla svedena do kamenného jezírka s přepadem. Práce budou dále pokračovat s dobrovolníky. Pokud se chcete připojit, můžete podpořit naši práci účastí na některé z brigád. Termíny jsou sdíleny zde ve skupině nebo na webu www.trihabry.cz.

Především to bude oprava prameniště a úprava další části pochozí plochy kolem poutního místa. Z vašich darů se nám podařilo získat část materiálu. Zatím čeká na své využití složený nedaleko kapličky. Svod vody je v havarijním stavu a nelze čekat na nastřádání potřebných finančních prostředků. Aktuálně probíhá zpracování cenových nabídek na prováděcí práce. Nicméně věříme, že nám vyjde vstříc i majitel stavby a pozemku, kde se celé místo nachází, Obec Vysoký Újezd, kterou jsme požádali v této věci o finanční podporu.