Akce

15. Antonínská pouť, která se konala v sobotu 17. 06. 2023 u studánky. 

V sobotu 17. 06. 2023 jsme se sešli u kapličky na další Antonínské pouti. Krátkou bohoslužbu odsloužil p. František Norbert Vehovský. Následovaly ho se svým kytarovým koncertem sólisté národní opery. Slavnostní slovo pak přednesl předseda Spolku Tři habry Josef Vlasák. A pak se mikrofonu ujala Berounská šestka Vládi Mužíka. Návštěvníci mohli ochutnat perníčky od pí Jeřábkové z Nučic a ozdobit se korálky od děvčat z dílničky PANDA. Lesní bufet nabídl studené pivko a výbornou grilovanou krkovici nebo kuřecí steak. Děkujeme pivovaru Bernard za poskytnutí piva, Robertovi Ambrožovi za přípravu a dovoz zásob pro lesní bufet. Dále za pomoc s přípravou a zajištěním obsluhy Bobovi a Ivetě Turečkovi, Pavlu Jungmanovi, Kamile a Michalovi Vršovských. Slávovi Kapínusovi za půjčení stanu. Rovněž děkujeme rodině Kratochvílovic, Vlasákovic, a Květovi Pánkovi za přípravu místa. Celkem se podařilo na naši další činnost získat od příchozích 2 093,- Kč. K tomu jsme přidali z lesního bufetu 2 690,- Kč. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Fotogalerii najdete na FB skupině Spolku 3H a na https://zivotvbacalakove.rajce.idnes.cz 


25. 3. 2023 v 14, 00 hod. - "Odemykání studánky" u kapličky sv. Antonína U Tří habrů. 

25. března 2023 se konalo tradiční Odemykání studánky u kapličky sv. Antonína Paduánského U Tří habrů. Celkem se nás tam sešlo a vystřídalo asi 70. Přivítal nás předseda Spolku Josef Vlasák. Seznámil nás s tím, jaké práce proběhly a co nás v nejbližší době čeká. Od obce Vysoký Újezd získal Spolek dotaci 50 000,- Kč na opravu prameniště a jezírka. Práce začnou v dubnu, aby na pouť sv. Antonína bylo vše hotové.

Studánku letos otevřela starostka obce Mgr. Jana Broučková se svým manželem Michalem.

Do naší spolkové přenosné lesní pokladničky přítomní přispěli částkou 1 300,- Kč na další zvelebování poutního místa U Tří habrů. Velmi děkujeme.

Fotogalerii najdete na FB skupině Spolku 3H a na https://zivotvbacalakove.rajce.idnes.cz

O vodu z naší studánky je stále velký zájem, bez ohledu na ceremonie. Přijďte ochutnat!


MASOPUST - čas bujarého veselí, obžerství a jiných hříchů. V naší obci byl tento svátek obnoven po několika desetiletích, obnovení se ujaly tehdejší činné spolky v obci, ČSŽ a ČSČK v roce 1978. Od té doby jsme ho s větším či menším úspěchem každoročně slavili. Letošní ročník už byl v pořadí 45. Fotoreportáž z letošního Masopustu najdete zde.Dnes na Poslední lesní schůzi jsme si společně připomněli, co se v roce 130. výročí postavení kapličky na poutním místě U Tří habrů událo. Mimo tradičních akcí (Odemykání studánky, Antonínská pouť) jsme změnili z důvodu úpravy zákona právní status občanského sdružení nově na Spolek Tři habry. Zřídili jsme nový facebookový profil a v nejbližší době...